7.9.2018 / Gösterim Sayısı : 128

Tarım Arazileri Değerlendirme ve Bilgilendirme Sistemi (TAD Portalı) Toplantısı Yapıldı

#Tarım Arazileri Değerlendirme ve Bilgilendirme Sistemi (TAD Portalı)  Toplantısı Yapıldı

İl Müdürlüğümüz tarafından 04/09/2018 tarihinde Defne İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda Tarım Arazileri Değerlendirme ve Bilgilendirme Sistemi (TAD Portalı) kullanımı konulu bir eğitim toplantısı yapıldı. Toplantıya Hatay Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerin sorumluları ile diğer kurum temsilcileri ve teknik elemanlarımız katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Şube Müdürü Bahattin YENİGÜN, TAD portalın tarımsal amaçlı ve tarım dışı amaçlı kullanılmak istenen arazilerin izinlendirme sürecinde; arazi ve toprak etüdü, değerlendirme, sorgulama, arşivleme işlemlerinin yönetimini tek bir merkezden sağlayan otomasyon ve veri tabanı sistemi olduğunu, yönetmelik gereği başvuruların bu portal üzerinden yapılması gerektiğini, daha önce ıslak imzalı gelen başvuruların şubedeki teknik elemanlarca veri girişinin yapıldığını, portal sayesinde veri girişi için ayrıca zaman harcanmayacağını ve başvuruların daha kısa zamanda sonuçlandırılacağını belirterek toplantının verimli ve başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

Daha sonra Müdürlüğümüz teknik personelleri tarafından yapılan sunumda portalın kullanımı ve işleyişiyle ilgili teknik bilgiler verildi. Toplantı soru-cevap bölümüyle sona erdi.

''