T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

YAYLADAĞI İLÇEMİZDE PROJE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Yayın Tarihi : 23.8.2021

AB tarafından desteklenen ve FAO işbirliği ile ilimizde yürütülen proje kapsamında Yayladağı ilçemizde açılan Çilek Yetiştiriciliği kursunun dönem sonu değerlendirme toplantısı yapıldı. Kurs sonu değerlendirme toplantısına FAO Türkiye Sorumlusu Ayşegül SELIŞIK, Yayladağı Kaymakamı Muhammed Sait BAYTOK, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet YALÇIN, İl Müdürümüz Ergün ÇOLAKOĞLU ve Yayladağı İlçe Müdürümüz katıldı. İl Müdürümüz yaptığı konuşmada;
‘Proje kapsamında düzenlediğimiz Mesleki eğitim kurslarımızda Ambalajlama ve Paketleme, Çilek Yetiştiriciliği, Sebze Yetiştiriciliği, Sürü Yönetimi Elemanı ve Zeytin Yetiştiriciliği konuları yer almaktadır. Şimdiye kadar 7 tane mesleki eğitim kursu tamamlandı ve bu kurslarda toplam 175 kursiyer eğitildi. Ayrıca bu kursiyerlerimizin 43’ü erkek, 132’si kadın kursiyerdir. Eylül ayı itibari ile Sürü yönetimi, Mantar ve Zeytin yetiştiriciliği kursları açılmaya başlanılacaktır. Ayrıca Uygulamalı Çiftçi Tarla Okulu kapsamında Çilek , Zeytin ve Pamuk Yetiştiriciliği kursları olmak üzere 3 tane kurs tamamlandı. Zeytin Yetiştiriciliği ve Pamuk Yetiştiriciliği tarla okullarının 2. Yılı devam etmektedir. Yayladağı ilçemizde ise 2 adet Çilek yetiştiriciliği konusunda mesleki eğitim kursu ile 50 kadın kursiyerimiz eğitim almıştır.‘ dedi.
Çilek yetiştiriciliği kursunun dönem sonu değerlendirme toplantısı, düzenlenen törende kursiyerlere verilen çeşitli hediyeler ile tamamlandı.