T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

2021 YILININ İLK KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yayın Tarihi : 12.4.2021

Tarımsal araştırma, yayım ve eğitim fonksiyonlarıyla faaliyet gösteren kamu ve özel kuruluşlar arasındaki iş birliğini etkin hale getirerek koordinasyonu attırmak, geliştirilen teknolojilerin hızlı bir şekilde çiftçi ve diğer kullanıcılara aktarılmasını, bu işlevin kurumsallaştırılmasını sağlamak amacıyla 2021 yılının Birinci koordinasyon toplantısı sosyal mesafe, maske ve dezenfektan gibi önlemler alınarak İl Müdürlüğümüz konferans salonunda gerçekleştirildi. 

 

İl Müdürümüz Ergün ÇOLAKOĞLU Başkanlığındaki toplantıya, İl Müdür Yardımcılarımız, İlçe Tarım Müdürlerimiz ve Şube Müdürlerimiz katıldı.

 

İl Müdürümüz Ergün ÇOLAKOĞLU toplantının açılış konuşmasında: Halkımıza, izlenebilirliği olan güvenilir gıdaların arzının sağlanması noktasında bizim çok büyük sorumluluğumuz vardır. Bu bilinçle çalışmalarımızı yürütmek durumundayız. Ülkemiz her geçen gün gelişmekte, insanlarımızın hassasiyetlikleri artmakta ve gıda güvenliği noktasında daha titiz davranmaktadır. Artık tarımsal üretimde biraz daha ileri noktalara gidilmiş, tarladan sofraya gelene kadar üretimi yapılan tüm tarımsal ürünler hangi aşamaları kat etmiş, ne tür ilaç ve gübreler kullanılmış bütün bu ve benzeri hususların izlendiği, denetlendiği ve kayıt altına alındığı bir aşamaya gelmiş bulunmaktadır. Toplumumuzun tarımsal anlamda yaşam kalitesini artırma yönünde faaliyetlerimizi sürdürmek asli görevlerimizdendir" dedi.

 

Açılış konuşmasının ardından İlçe ve Şube Müdürlerimiz yapmış oldukları sunumlarla 2020 Yılının değerlendirmesi, 2021 Yılının ilk dört aylık faaliyetlerini ve 2021 Yılının hedefleri hakkında bilgi verdiler. Anahtar Performans göstergelerinin de görüşüldüğü toplantıda, İlimiz tarımında karşılaşılan sorunlar dile getirildi ve çözüm için bilgi alışverişinde bulunuldu.