T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolü Toplantısı Yapıldı

Yayın Tarihi : 26.3.2021

2020 yılı hayvan hastalıkları ile mücadele ve hayvan hareketlerine yönelik İl genelinde yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ve 2021 yılında yapılacak çalışmalarda etkinliğin arttırılmasına yönelik 24.03.2021 tarihinde İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda değerlendirme toplantısı yapıldı.

İl Müdürümüz Ergün ÇOLAKOĞLU başkanlığında yapılan toplantıya, İl Müdür Yardımcısı, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü ve İl/İlçe Müdürlüğündeki görevli personeller katıldı.

İl Müdürümüz Ergün ÇOLAKOĞLU " Hayvan sağlığının güvence altına alınamadığı bir ortamda insan sağlığını korumak ve gıda güvenilirliğini temin etmek mümkün değildir. Hayvan hastalıklarının kontrol altına alınması, hayvanların kimliklendirilmesi ve kayıt altına alınması, hayvan hareketlerinin kontrolü, halk sağlığı ve hayvan refahının sağlanması, hastalıkların teşhis ve tedavi hizmetleri ile sağlıklı hayvansal ürün elde edilmesi, en önemli hedeflerimizdendir." dedi

2021 yılı aşılama kampanyaları, hayvan hastalıkları, hayvan hareketleri, kedi-köpeklerin kimliklendirilmesi, hayvancılık desteklemeleri, klinik- petshop denetimleri ile ilgili konular görüşülerek bilgi alış verişinde bulunuldu.