T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürümüz Ergün Çolakoğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Yayın Tarihi : 8.3.2021

Aileden başlayarak hayatımızın her alanında ve her anında var olan kadınlarımız, sevgileri, emekleri ve özverileriyle toplumumuzun temel yapı taşını oluşturmaktadırlar.Tarih boyunca kurduğumuz devletlerin harcını yoğuran, kurtuluş savaşının görünmez kahramanları olan kadınlarımız bu toprakların vatan kılınması adına eşsiz mücadeleler vermiş, vatan, bayrak ve millet sevdasıyla yetiştirdikleri evlatlarını cepheye göndermekle kalmamış, bu uğurda gerektiğinde düşmana karşı kendileri savaşmışlardır. Bu düşüncelerle, şehit ve gazi yakını kadınlarımız başta olmak üzere sevginin, fedakârlığın, vakarın sembolü olan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en kalbi duygularla kutluyorum.

ETKİNLİKLERİMİZ
 
- Samandağ’da Kadın Girişimi Kooperatifi’ndeki bayanları ziyaret eden İl Müdürümüz Kadınlar Gününü kutladı günün anısına çiçek hediye etti. 

- İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda kurumumuzda çalışan kadın personellerimize düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama töreninde yaş pasta kesildi ve ipek şal hediye edildi. 


                   Ergün Çolakoğlu
       İl Tarım ve Orman Müdürü