T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İL MÜDÜRÜMÜZ ERGÜN ÇOLAKOĞLU İLÇE ZİRAAT ODASI BAŞKANLARIMIZ İLE BİR ARAYA GELDİ.

Yayın Tarihi : 5.3.2021

​Toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürümüz Ergün Çolakoğlu, İl Müdür Yardımcıları, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü, Ziraat Odaları Koordinasyon Başkanı ve aynı zamanda Belen Ziraat Odası Başkanı Selahattin Yalman, Antakya, Defne, Erzin, Altınözü, Yayladağı, Kumlu, Reyhanlı ve Hassa ziraat odası başkanlarımız katıldı. 


İl Müdürlüğümüzün toplantı salonunda Üreticilerin sorun ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantı İl Müdürümüz Ergün Çolakoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. İl Müdürümüz toplantıda yaptğı konuşmasında; ”Hatay tarımının sorunlarını hep birlikte masaya yatırıp çözüme kavuşturmak amacıyla bir araya geldik. Ziraat odalarının çiftçilerin eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi, sorunlarına çözüm üretilmesi noktasında önemli bir rol üstlendiğini ifade etti ve Ülkemizdeki en köklü sivil toplum kuruluşları arasında yer aldıklarını sözlerine ekledi. Tarımın bereketlendiği şehir Hatay’da bulunduğu noktadan daha ileriye taşımakla birlikte rekabet edilebilirliği sağlamak ve kaynaklarımızı etkin kullanmak için yeni projelere ihtiyacımız vardır. Hatay sahip olduğu gıda, tarım ve hayvancılık potansiyeli ile hedeflenen vizyona en üst seviyede katkı sağlayacak illerden biri konumundadır. İl Müdürlüğü olarak İlimiz vizyonuna katkı sağlayacak projelere Bakanlığımızın da yardımlarıyla desteklemeye hazırız” dedi.
Ziraat Odası Başkanlarımızda tek tek söz alarak üreticilerin sorunları ve çözüm önerileri hakkında bilgi alış verişinde bulundular. İlimizin tarımsal sorunları belirlenerek bir rapor halinde Tarım ve Orman Bakanlığımıza iletilecektir. Toplantının verimli geçtiğini söyleyen İl Müdürümüz Ziraat Odası Başkanlarına katılımlarından dolayı teşekkür etti.