T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

UYGULAMALI ÇİFTÇİ OKULLARININ ARAZİDEKİ EĞİTİMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Yayın Tarihi : 24.2.2021

​İl Müdürlüğümüz ve FAO işbirliği ile Yürütülen istihdam Projesi kapsamında “Uygulamalı Çiftçi Okulu” programı düzenlendi.

Programda; İl Müdürümüz Ergün ÇOLAKOĞLU, FAO Türkiye Program Sorumlusu Sheikh AHADUZZAMAN, FAO Türkiye Ulusal Operasyon Sorumlusu Şebnem GÜRBÜZ, Operasyon Sorumlusu Shaile TARANNUM, İl Müdürlüğümüz FAO Proje Koordinatörü Fikriye Mavi ve Proje Finans sorumlusu Murat ÖZSAYAR, Uygulamalı Çiftçi Okulları kolaylaştırıcıları ve çiftçilerimizin katılımlarıyla gerçekleşti.
Uygulamalı çiftçi okulu için ilimize gelen FAO Türkiye Program Sorumlusu Sheikh AHADUZZAMAN çiftçi okulu açılışı öncesinde,  eğitim gören kursiyerlerin istihdam edildiği İşletmeleri ve İl müdürlüğümüzü ziyaret ettiler.
Uygulamalı Çiftçi Okulu sorumlusu teknik personellerimiz Zeytin yetiştiriciliği, pamuk yetiştiriciliği ve çilek yetiştiriciliği konusunda FAO ekibine bilgi verdi, yetiştiricilerin konu ile ilgili sorularını cevaplandırdı. 
İlimizi ziyaret ederek arazide uygulama çalışmalarına katılan  FAO Türkiye Program Sorumlusu Sheikh AHADUZZAMAN ve beraberindeki ekibe teşekkür eden İl Müdürümüz ÇOLAKOĞLU “Bakanlığımızın uyguladığı desteklemeler ve üreticilerimizin gayretiyle İlimizde Uygulamalı Çiftçi Okulunda 75 kişiden oluşan zeytin, çilek ve pamuk yetiştiricimiz kalifiye meslek sahibi ve yetiştirici olarak üretimde büyük artış olacağı, FAO tarafından desteklenen eğitim projeleri ile de verim ve kalitenin arttırılması hedeflenmektedir. FAO ekibine ve kursiyerlerimize katılım ve ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.” dedi.