T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

GELECEĞE NEFES DÜNYAYA NEFES

Yayın Tarihi : 13.11.2020

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından her yıl ilköğretim öğrencilerine verilen "Lider Çocuk Tarım Kampı" 11-12 Kasım 2020 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığımızın İlköğretim öğrencilerine; hayatın merkezinde tarım, tarımın merkezinde çocuk ilkesinden yola çıkarak doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi verildi. Bu yıl “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” kampanyası ile fidan dikimi yapıldı.

Merkez 23 Temmuz İlkokulu 3. Sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz "Lider Çocuk Tarım Kampı" Orman İşletme Müdürlüğü tarafından belirlenen alanlara çam fidanı dikimi yapıldı. Daha sonra kampın 2. Gününde Tarım Müzesi ve Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesinde teknik gezi yapılarak bilgi verildi.Kampta öğrencilere birer sırt çantası, polar yelek, şapka, tişört, kalemlik ve birer adet saksıda çiçek hediye edildi. Programın sonunda katılım sertifikası verilerek sonlandırıldı