T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürümüz Dünya Kadın Çiftçiler Gününde Kadın Çiftçilerimizi Ziyaret Etti

Yayın Tarihi : 15.10.2020
“15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü” dolayısı ile İl Müdürümüz Ergün ÇOLAKOĞLU ve Eşi Gülay ÇOLAKOĞLU, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Reşat DUYMAZ, Samandağ İlçe Tarım ve Orman Müdürü Öner SERTKOL ve Kırsal Kalkınma Şube personelinin katılımıyla Samandağ İlçemizde bulunan üyelerinin büyük bir çoğunluğu kadın Çiftçilerimizden oluşan S.S. Samandağ İlçe Merkezi ve Mahalleleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Cem TAMİMİ ve S.S. Samandağ Kadın Girişimi Üretim ve İşletmecilik Kooperatifi Başkanı Yeliz BEYAZ ziyaret edildi.
Ziyaret kapsamında Kadın Girişimi Üretim ve İşletmecilik Kooperatifine ait üretim yerinde Kadın çiftçilerimiz ile ürettikleri reçel, marmelat, salça ve İl Müdürlüğümüz tarafından Desteklenen Kırsal Kalkınma Yatırımları kapsamında yapmayı planladıkları projeler ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.
Ayrıca Kadın çiftçilerimiz tarafından Samandağ İlçesi Hıdırbey Mahallesinde düzenlenen Nizam ÇELİK İşletmesinde ki Nar Ekşisi yapım etkinliğine katılım sağlanıp Kadın çiftçilerimizin 15 Ekim Kadın Çiftçileri Günü kutlanmıştır.
İl Müdürümüz Ergün ÇOLAKOĞLU; “Kadınların toplumda çok önemli bir yeri vardır. Hem anne olan hem de tarlasında, bahçesinde gece gündüz demeden ailesine ve Türk tarımının gelişmesine katkı sunan kadın çiftçilerimizin gününü kutlar, çalışmalarında bol kazançlar dilerim. Bakanlığımız hibe programlarında kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık yapılmaktadır. Bu hibelerden ve desteklerden ilimiz çiftçilerinin azami bir şekilde faydalanması için il Müdürlüğü olarak Kadın çiftçilerimizi desteklemeye devam edeceğiz.” diyerek duygu ve düşüncelerini aktardı.