9.8.2018 / Gösterim Sayısı : 194

İl Müdürümüz Ergün Çolakoğlu Fidan Üreticilerini Ziyaret Etti

#İl Müdürümüz Ergün Çolakoğlu Fidan Üreticilerini Ziyaret Etti

İl Müdürümüz Ergün ÇOLAKOĞLU, İl Müdür yardımcısı ve Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü ile birlikte Samandağ ilçesi Fidanlı Mahallesinde 06.08.2018 tarihinde fidan üreticilerini ziyaret etti.

İl Müdürümüz Ergün ÇOLAKOĞLU, Bitki Pasaportu Sistemi ve Operatörlerin kayıt altına alınması hakkında Yönetmeliği, Tohumculuk Hizmetleri Uygulama Talimatı konularında üreticilerin her türlü sorunlarına çözümü noktasında bilgi alışverişi yapıldı. Ayrıca fidan üretiminin merkezi konumundaki Fidanlı Mahallesi fidan üreticilerine Bakanlığımızın fidan sertifikasyonu, bitki pasaportu kayıt sistemi, karantina tedbirleri ile fidan sevk konularında bilgilendirme yapıldı. Zeytin ve Narenciye fidanlıkları gezilerek yetiştirme, ilaçlama ve aşılama konularında yerinde incelemelerde bulunuldu.

İlimizde bitki pasaportu sistemine kayıtlı 40 fidan üreticisi olup, yaklaşık 12 milyon fidan üretimi gerçekleştirilmektedir. Ağırlıklı olarak zeytin ve narenciye fidanı üretilmekte olup, ayrıca Fidanlı mahallemizde hurma, sert çekirdekli meyve fidanları, orman ve süs bitkisi fidanlarının üretimi yapılmaktadır.

İl Müdürümüz ÇOLAKOĞLU'nun ziyaretinden dolayı fidan üreticilerimiz memnuniyetlerini dile getirdiler.

''