15.5.2018 / Gösterim Sayısı : 212

9.Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi Açıldı

#9.Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi Açıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız ile Denizbank işbirliğinde geleneksel olarak düzenlenen, "Tarım ve İnsan" konulu 9. Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğrafların yer aldığı 9. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Sergisi,  PrimeMall AVM de açıldı. Açılış törenine Vali Yardımcımız Aydın TETİKOĞLU, İl Müdürümüz Mehmet ANDİÇ, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN, Denizbank Antakya Şube Müdürü Mustafa HÜTO, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut ÇERKO, İl Müdür Yardımcımız, Kurum Amirleri, Şube Müdürlerimiz ile İlçe Tarım Müdürlerimiz, Yıldız Selahaddin Mıstıkoğlu Lisesi Öğretmenleri ve Öğrencileri, Yayladağı çilek yetiştiriciliği kursiyerleri katıldı.

 Hatay Vali Yardımcımız Aydın TETİKOĞLU verdiği bilgilerde, tarımın ve toprağın önemi konusunda duyarlılığın geliştirilmesi, tarımsal gelişmeler ile tarım, doğa, çevre ve insan ilişkilerini, estetik ve öznel bakış açılarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini almasını sağlamak amacıyla düzenlenen Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserler bugün burada düzenlenen sergi ile vatandaşlarımızın beğenisine sunulduğunu belirtti.

İl Müdürümüz Mehmet ANDİÇ yaptığı açıklamada: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından, 2009 yılından itibaren "Tarım ve İnsan" başlığı altında gerçekleştirilmeye başlanan ve Deniz Bank sponsorluğun da düzenlenen fotoğraf yarışmasının 9. sergisini gerçekleştiriyoruz. Tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan fotoğraf yarışmasında; "Genel", Çiftçi", "Öğrenci" ve "Tematik" kategorilerinin yanında, "Öğrenci", "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanları" ve "Denizbank çalışanları" olmak üzere farklı kategoriler yer alıyor. Yarışma kapsamında sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı birimleri tarafından 81 ilde sergilenmektedir. Temanın "Milli Tarım" olarak belirlendiği bu yarışmaya  501 katılımcı, 2.326 fotoğrafla katıldı. 

Sergilemiş olduğumuz "Tarım ve İnsan" konularının işlendiği 60 fotoğraf PrimeMall AVM' de 14 – 18 Mayıs 2018 tarihlerinde sergileyerek halkımızın beğenisine ve bilgisine sunuyoruz" dedi.

''