16.4.2018 / Gösterim Sayısı : 265

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 12. Etap Proje Başvuru Sonuçları Belli Oldu

#Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 12. Etap Proje Başvuru Sonuçları Belli Oldu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 12. Etap proje başvuru sonuçları belli oldu.

Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkındaki Tebliğ (Tebliğ No:2017/22) çerçevesinde yapılan 12. Etap hibe başvurularına ait değerlendirme sonuçları belli oldu. Bakanlığımız tarafından onaylanan projelere ait başvuru sahipleri ile Müdürlüğümüz toplantı salonunda İl Müdürümüzün de katılımıyla, bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda ilimizde Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar konusunda daha fazla nasıl proje yapılabilir, projeler ile ilgili uygulama süreci ve hibe sözleşmesinden önce yapılacaklar konusunda bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

Hibe desteği almaya hak kazanan yatırımcılar kendilerine yapılan tebliğ tarihinden itibaren 45 gün içinde, müracaat sırasında elektronik ortamda sisteme yüklenen projelerin asıl nüshalarını İl Müdürlüğümüze teslim etmekle yükümlüdürler. Teslim edilen projelerin, asıl nüshalarının incelenmesi ve hibe sözleşmesi öncesi istenen evrakların tamamlanmasından sonra İl Müdürlüğümüz ve yatırımcılar arasında hibe sözleşmesi imzalanacaktır.


''